03 mrt 2026

Circulair textiel – stitched up

Oriëntatiemoment Materialen

Samenvatting

Datum: 03 mrt 2026
Tijd: 09:00 tot 13:30 uur

iCalplaats de gebeurtenis in je agenda

Doelstelling:

Op 3 maart 2026 ontvangen het CE Center, de Minaraad, werkagenda Maakindustrie en Vlaanderen Circulair je voor het matchmaking event voor onderzoek over circulair textiel.

Er beweegt heel wat rond textiel: nieuwe Europese richtlijnen, nieuwe businessmodellen met nieuw consumentengedrag, een nieuwe UPV textiel, … . Veel nieuwigheden, maar wat houdt dit in voor de Vlaamse spelers?

De hefboom onderzoek van Vlaanderen Circulair onderzocht afgelopen jaren deze thema’s en verzamelde de belangrijkste onderzoeksresultaten voor de industrie. Naast een voorstelling van de Europese, Belgische en Vlaamse context ontdek je antwoorden op de belangrijkste vragen. Welke nieuwe businessmodellen zijn iets voor jouw bedrijf? Wat te doen met textiel op het einde van de rit? Hoe een goed design veel verschil maakt? Of hoe je de consument meekrijgt in dit verhaal? 

Locatie: Herman Teirlinckgebouw - Havenlaan 88 - 1000 Brussel

Coördinator
: Naam LinkedIn profiel van Ine Baetens Ine Baetens
: Functie adjunct v.d. directeur (afval, materialen, circulaire economie)
: Organisatie Minaraad
: E-mailadres ine.baetens@minaraad.be
: Telefoon 02 558 01 34

Agendapunten

  • Ontvangst

    Tijd: 09:00 tot 09:30u

  • Introductie

    Tijd: 09:30 tot 09:45u

  • Blik op Europa - Textiles in Europe’s circular economy

    Spreker(s): Lars Fogh Mortensen, European Environment Agency

    Tijd: 09:45 tot 10:00u

  • Blik op Europa - Een circulaire economie voor textiel: de "business case" voor hergebruik en herstel

    Spreker(s): Valérie Boiten, Ellen MacArthur Foundation

    Tijd: 10:00 tot 10:15u

  • De strategische rol van onderzoek in het aanjagen van CE beleid en innovatie

    Spreker(s): Evelyne Terryn, Vice-Rector Duurzaamheid KU Leuven

    Tijd: 10:15 tot 10:30u

  • Panelgesprek circulair textiel in Vlaanderen met moderator Simon Gyspeert (Flanders District of Creativity)

    Spreker(s): Wouter Dujardin (OVAM) /Maarten Landuyt (Herw!n) / Karel Van Acker (KULeuven) / Jasmien Wynants (MASJIEN)

    Tijd: 10:30 tot 11:00u

  • Pitches en posters: resultaten onderzoek rond circulair textiel

    Tijd: 11:00 tot 12:30u

  • Broodjeslunch + netwerking

    Tijd: 12:30 tot 13:30u